bawełna supima

Bawełna Supima - co to?

Nazwa Supima nadawana jest tylko starannie wyselekcjonowanej bawełnie z gatunku Pima. Nazwa ta stanowi połączenie słów Superior (lepszy, wyższy) oraz Pima. Jest to bawełna o wyjątkowo długich, delikatnych i drobnych białych włóknach. Uprawiana jest głównie w Kalifornii i stanowi jedynie 1% bawełny uprawianej na świecie.

 

Dzięki wykorzystaniu zbioru maszynowego bawełna Supima charakteryzuje się brakiem zanieczyszczeń włókien oraz niezwykłą odpornością na mechacenie, a dodatkowo jest gładka i przyjemna w dotyku. Wyjątkowa czystość przędzy sprawia, że idealnie nadaje się do produkcji białych oraz jasnych tkanin.

 

 

Tkaniny, których używamy do produkcji koszul Vennbos wykonane są właśnie z tego typu bawełny. Jest to najlepsza tkanina na koszulę, którą można nosić na co dzień. Dodatkowo używane przez nas tkaniny wykonane są z podwójnej przędzy oraz cechują się strukturą przypominającą te ze świata dzianin, dzięki czemu finalny produkt posiada niemal trójwymiarową strukturę.

 

 

Sprowadzana przez nas bawełna używana w koszulach Vennbos posiada również certyfikat OEKO-TEX® Standard 100, który świadczy o braku toksycznych substancji w surowcach, półproduktach i wyrobach gotowych. Korzystamy tylko z najlepszych producentów na rynku - tkalnia, z której korzystamy certyfikowana jest normą ISO 14001:2015, która jest międzynarodowym standardem dla systemów zarządzania środowiskowego i stanowi potwierdzenie konsekwentnego wdrażania wszystkich elementów zmierzających do maksymalnego ograniczenia negatywnego wpływu organizacji na środowisko. Dbajmy o siebie i planetę! 

 

Sprawdź nasze koszule z bawełny Supima